Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 42 >>

07/05/11

Sabitlink 21:02:25, yazar: muradi Email , 129 kelime, 52451 kez görüntülenmiş   Turkish (TR)
Kategoriler: Yemek

Sarımsak Izgara Dikmen

Sarımsak Izgara'yı anadolu gurme'de okumustum. İlgimi çekti ve geçen günlerde gitme fırsatımız oldu. Adana kebabının iyi olduğunu okumuştum.Gittiğimizde de adana zırh kebabı sipariş verdik.Kebaptan önce taze ve lezzetli meze ve salatalar geldi. Bu arada ızgaradan gelen kokular da harikaydı. Daha sonra adana kebap geldi. kebabın yanında ızgara yağına tutulmuş ve üzerine ustanın koyduğu baharatların olduğu pidelerden geldi.çok hoşumuza gitti.2 tabak daha o pideden istedik :) aslında o pidelerden dürüm yapılsa çok harika olurdu :)adana kebap da çok iyiydi.Adana'da yediğimden daha güzeldi.Hizmet de çok iyi ve nazikti. Sonuç olarak kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim.(Resimler anadolu gurmeden alınmıştır)

SabitlinkSabitlinkYorum yap »

01/05/11

Sabitlink 19:45:50, yazar: muradi Email , 122 kelime, 5208 kez görüntülenmiş   Turkish (TR)
Kategoriler: Yemek

Zigana Pide

Yeni açılmış olan işletmede karadeniz pidelerini bulabilirsiniz.Kıymalı,peynirli ve kavurmalı sipariş verdik. İlk önce peynirli geldi. Biz tereyağına bulaşmayalım diyerekten çatal bıçak ile yemeye çalışırken usta geldi ve karadeniz şivesiyle “olmadiiiiii olmadiiii hem kendinize hem pideye yazik ediysunuz ,çatalla yenmez ” dedi. kenarlarını bandırıp yememiz için kesmiş. Biz de bıraktık çatalı bıçağı dediği gibi yedik. Peynirli harikaydı.Kıymalıyı da eşim çok beğendi. Kavurmalı da fena değildi.Ekmeği kalın ve ekmek arası yiyormuş gibi oluyor. Lezzetliydi genel olarak.Tavsiye ederim. Peynirlisi bana etli ekmekçilerdeki peynirli pideyi andırdı.

Zigana Pide
Çamlıca Mahallesi
Anadolu Bulvarı No:2
Yenimahalle Ankara
Telefon : 312 – 387 09 99

SabitlinkSabitlink2 yorum »

26/04/11

Sabitlink 23:58:28, yazar: muradi Email , 176 kelime, 4745 kez görüntülenmiş   Turkish (TR)
Kategoriler: Yemek

Kolcuoğlu - Adana

Adana'da tavsiyelere uyarak Adana kebap yemek için Kolcuoğluna gittik. Adana'da çok yiyip az ödendiğini, mezeler ve salataların çok taze ve güzel olduğunu önceden duyarak gitmiştik. Bakalım öyle olmuş mu :) Metrelik Adana kebap sipariş verdik, 8 kişi olduğumuz için yaklaşık 2 metrelik Adana kebap geldi.Üzerinde tavuk kanat ve şiş ve de beyti vardı. Aralarında domates ve biberler vardı. 2 metrelik pidenin üzerine koyuldu ve şiş çekildi. Görüntü harika ve motive ediciydi :) Adana kebap güzeldi ama 2 metre 8 kişiye çok yetmedi ve tam tadını alamadık. Onun dışında iyiydi. Meze ve salatalar ise taze değildi. Bir sürü salata ve meze geldi. Yemekten sonra tatlı olarak kadayıf ve künefe yedik. Sonrasında meyve ve çay ikramı geldi. Fiyat 8 kişi 240 lira ödedik. Açıkcası ben umduğumu bulamadım. Pahalı geldi ve fiyat performans olarak çok iyi değildi. Aslında başka yerlerde de yazdığım yoruma benzer yorumlar görebilirsiniz. Bir daha gidecek olsam Kolcuoğluna gitmem.

SabitlinkSabitlinkYorum yap »

21/04/11

Sabitlink 00:28:42, yazar: muradi Email , 147 kelime, 5930 kez görüntülenmiş   Turkish (TR)
Kategoriler: Yemek

Mangal Sefası - Balgat

Fırsat sitelerinin birisinden aldığımız kupon ile Mangal Sefasına gittik. 3 adet kupon aldım ve 3 kere gitme fırsatı buldum. İlk gittiğimizde köfte ,diğer gidişlerimizde acılı köfte yedik. Hizmet ve servis iyiydi.Meze ise zayıftı. iki kişiye küçük bir tabakta ezme ve acı biber turşusu geliyor.Köfteler lezzetliydi. Lakin son gidişimde köfteleri ekmeksiz yedim ve içinde kıkırdak parçaları olduğunu tahmin ettiğim şeyler vardı.Çiğnerken dişinize geliyordu. Acaba fırsat sitesi vasıtası ile geldiğimiz için mi köfteler böyleydi bilemedim. Fiyatları diğer mangalcılara göre pahalıydı. köfte 32 lira. Diğer yerlerde 23 liraya veriliyordu.Bir daha fırsat olmazsa gideceğimizi düşünmüyorum.

Adres:Ceyhun Atıf Kansu caddesi. (Yapı Kredi Bankası Yanı) No:76
BALGAT/ANKARA

SabitlinkSabitlink2 yorum »

17/04/11

Sabitlink 11:40:44, yazar: muradi Email , 223 kelime, 2622 kez görüntülenmiş   Turkish (TR)
Kategoriler: Yemek

Köfteci Numan Usta'da Kahvaltı

Bu sabah Köfteci Numan Usta'da kahvaltı yapma imkanımız oldu. Daha önce sitesinde görmüş ve de bir kaç kişiden kahvaltısının iyi olduğuna dair duyumlar almıştım. http://www.numanusta.web.tr/kahvalti-servisi.aspx sitesindeki şeylerin çoğu vardı. Gelen porsiyonların miktarları biraz azdı. Ama baya bişi geldiği için zaten herşeyi tam bitiremiyorsunuz. Bir de biten birşeyi tekrar isteyebiliyorsunuz ve fiyat artmıyor. Herşey (menemen hariç) bence çok lezzetli ve tazeydi.Tek bir kusuru vardı. Biz daha önce sitesine bakıp gittiğimiz için kahvaltıda neler verildiğini biraz biliyorduk. Bu listede olup getirilmeyen şeyler vardı. Mesela menemen ve sucuklu yumurta. "Neden getirmediniz, söylemesek getirmicek miydiniz?" diye sorduğumuzda müşterilerin isteği üzerine getiriyoruz gibi garip bir cevap aldık. Ben listeye bakmasam kahvaltıda bunların olduğunu bilemezdim. Pide olarak da sitelerindeki resimdeki pide gelmedi. Kapalı bir pide geldi ama güzeldi o da. Belki de istesek o pideden getirceklerdi ama neler olduğunu tam hatırlayamadığımız için isteyemedik. Kahvaltının fiyatı kişi başı 15 lira. Ortam ve ambiyans güzeldi. Yiyecekler de güzeldi. Tek kusuru kahvaltıda siz istemeseniz menüde var olduğunu bilmediğiniz şeyleri söylemeyip getirmemeleri. Bu da olsaydı çok iyi olurdu.

SabitlinkSabitlink1 yorum »

15/04/11

Sabitlink 01:49:52, yazar: muradi Email , 98 kelime, 3921 kez görüntülenmiş   Turkish (TR)
Kategoriler: Yemek

Tavacı Recep Usta

Tavacı Recep Usta herhalde Ankara'da kaburga dolmasını yiyebileceğiniz en iyi yerlerden birisidir. Eğer bir misafiriniz geldi ve onu iyi bir yere yemek yemeye götürmek isterseniz,Tavacı Recep Usta misafirinizi ihya edecektir. Kaburga dolması harikadır ama tavası bence normaldir. Bunun haricinde size getirilen ara yemekler (mumbar,içli köfte,patlıcan dolması,salatalar,ezmeler...) de harikadır. Yemek sonrasında getirilen irmik helvası ise adeta son noktayı koyar. Çok lezzetlidir. Ayrıca yemekten sonra türk kahvesi içmenizi de öneririm. Çok lezzetliydi. Fiyat olarak biraz pahalıdır ama hakediyor kesinlikle.

SabitlinkSabitlinkYorum yap »
Sabitlink 01:00:35, yazar: muradi Email , 104 kelime, 3438 kez görüntülenmiş   Turkish (TR)
Kategoriler: Sinema

Bizim Büyük Çaresizliğimiz

Ankara galasına katıldığımız bu film bir Ankara filmi.Herkes İstanbul'u sever ama Ankara sevenler de vardır, özellikle bu şehirde yetişmiş büyümüş olanlar için Ankara'nın yeri bir başkadır. Bu açıdan filmin Ankaralılar nezdinde farklı bir yeri olacağını düşünüyorum.Filmin sakin ve durağan bir akışı var ama kesinlikle sıkmıyor ve yer yer güldürüyor. Çok samimi ve sevimli karakterlerin olduğu film bir duygusal komedi bence. Tavsiye ederim , hem Türk sinemasını desteklemiş olursunuz hem de kesinlikle bir para ve zaman kaybı olmaz.

SabitlinkSabitlinkYorum yap »

22/01/11

Sabitlink 23:37:13, yazar: muradi Email , 45 kelime, 3479 kez görüntülenmiş   Turkish (TR)
Kategoriler: Sinema

Eyvah Eyvah 2

Eyvah Eyvah filminin ilkini de izlemiştim. Aynı çizgide sıcacık ve komik bir film. Sıkılmadan izleyebiliyorsunuz. Belaltına girmeden de güldürülebileceğini gösteren bir yapım. Oyunculuk harika. Kısacası güzel bir film ve izlemenizi öneririm.

SabitlinkSabitlinkYorum yap »

16/01/11

Sabitlink 21:54:31, yazar: muradi Email , 96 kelime, 5698 kez görüntülenmiş   Turkish (TR)
Kategoriler: Tavsiyeler, Yemek

Kazancım Hizmet Etli Ekmek Dikmen

Kazancım Hizmet Etli Ekmek Dikmen caddesi üzerinde Keklikpınarında bir lokanta.Sadece etli ekmek ve çorba yapılıyor.Salaş bir yere benziyor biraz.Mevlana yeme fırsatımız oldu. Mevlana peynir ve kıymadan yapılıyor.Etli ekmek ve peynirli de mevcut.Salat ve turşu geliyor yanında.Salata taze ve güzeldi. Mevlana da çok lezzetliydi. Ankara'da yediklerimden en güzellerinden biriydi.Mevlana 9 lira,Etli Ekmek 7 liraydı.Lezzeti oldukça iyi olan bu lokantaya gitmenizi öneririm.Ayrıca ilginç bir garsonları da var, sürekli sizi doyurmaya çalışıyor :)

SabitlinkSabitlinkYorum yap »

09/01/11

Sabitlink 16:45:27, yazar: muradi Email , 56 kelime, 2598 kez görüntülenmiş   Turkish (TR)
Kategoriler: Tavsiyeler, Yemek

Çadır Kebap - Adana Sofrası

Çadır Kebap adana mutfağından örnekler bulabileceğiniz bir yer. Güzel bir ortam ve güzel bir tasarımı vardı. Sorduğunuzda size adana yemenizi tavsiye ediyorlar. Servis ve ikramlar iyiydi. Ancak fiyat performans açısından baktığımızda biraz pahalı buldum.Adana 14 liraydı mesela. Buraya gitmektense Dayının Yerine gitmenizi öneririm.

SabitlinkSabitlink2 yorum »

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 42 >>

Nisan 2018
P.tes Salı Çrş Prş Cuma C.tes Pzr
 << <   > >>
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Arama

XML Kaynağı

Linkler

istatistikler

This blog has 424 posts and 292 comments spanning a range from 01/11/06 to 07/05/11. The total number of words in all posts is 114,991 and the total number of views for individual posts is 952,662.

En Çok Yorumlananlar

En Çok Görüntülenenler

En Uzun Gönderiler

Poll

Blogumuzu begeniyor musunuz?

View Results

Kimler Online

  • Ziyaretçiler: 8
powered by b2evolution
Free Counter, Page Counte			r

Add to Technorati Favorites